Mikrobąbelki vs. Atopowe Zapalenie Skóry (AZS)

WYNIKI TESTÓW JAPOŃSKICH (badania trwały 14 miesięcy)
Japończycy wykorzystują mikrobąbelki m.in. do profilaktyki i leczenia Atopowego Zapalenia Skóry. Poniższa grafika prezentuje wyniki japońskich badań nad efektywnością mikrobąbelkowej terapii AZS.Badania przeprowadzono w okresie między 28 maja 2007 roku a 17 lipca 2008 roku. W eksperymencie uczestniczyło 11 pacjentów w wieku od 3 do 31 lat z lekkimi i poważnymi objawami Atopowego Zapalenia Skóry.
Testy potwierdziły zmniejszenie:
- swędzeń, pękań, zaczerwienień, zgrubień, zadrapań, suchości i sączeń skórnych
- spiloplaxi z charakterystycznymi zaognionymi, czerwonymi plamami na skórze
- zliszajowacenia jako odpowiedzi organizmu na swędzenie, drapanie i pocieranie
- objawów egzemy
- utraty wilgotności skóry
Poniższy wykres przedstawia złagodzenie chorobowych objawów skórnych po 2 i 4 tygodniach japońskiego eksperymentu.

Miejscowy świąd
Zliszajowacenia
Wysypka
Rumień
Sączenie / SkorupaRozprzestrzenianie / Obrzęk
Mikrobąbelki usunęły szkodliwe bakterie oraz zanieczyszczenia, co umożliwiło niezakłóconą regenerację skóry (zadrapania szybko się zagoiły) oraz zwiększenie skuteczności zewnętrznie aplikowanych środków leczniczych.
WNIOSKI POLSKICH UŻYTKOWNIKÓW MIKROBĄBELKÓW W KONTEKŚCIE AZS
Pani Marzenna Siek, właścicielka firmy AquaUroda (wyłączny dystrybutor azjatyckich generatorów mikrobąbelków na Polskę) to pierwsza polska użytkowniczka i pasjonatka japońskich mikropęcherzyków.Jesienią 2010 roku wraz z grupą pacjentów Akademii Medycznej w Gdańsku z silnymi objawami Atopowego Zapalenia Skóry zdecydowała się przetestować słuchawkę prysznicową Besty. Uczestnicy eksperymentu niczym nie ryzykowali - otrzymali nowe urządzenia do wypróbowania bez żadnych kosztów, a po zakończeniu doświadczenia mogli urządzenia kupić lub zwrócić.
Początkowo test miał trwać tylko do końca 2010 roku, ale termin zakończenia eksperymentu został przedłużony do marca 2011 roku ze względu na:
- różne okresy rozpoczęcia mikrobąbelkowych kąpieli z kolejnymi pacjentami
- zmienną reaktywność pacjentów, pojawiającą się w wyniku działania czynników niezależnych od testowanego sposobu higieny ciała.
Konkluzje młodej Polki z AZS uczestniczącej w teście i stosującej natrysk z Besty oraz kule piorące Glosion od ponad pół roku jednoznacznie potwierdzają lecznicze właściwości japońskich mikrobąbelków.
Ta młoda pacjentka stwierdziła, że dzięki tym zabiegom nastąpiła u niej likwidacja tak zwanej „skorupy” - jej skóra jest dokładniej oczyszczona, miękka, gładsza i jakby bardziej nawilżona. Maści i kremy są szybciej wchłaniane. Poza tym znacząco zmniejszyła się częstotliwość smarowań skóry i nadkażeń skórnych. Przekonała się na własnym przykładzie, że stosując prysznic Besty możliwe są kąpiele bez użycia płynu natłuszczającego oraz innych środków stosowanych u pacjentów z AZS.
Oto inna obiecująca reakcja jednej z uczestniczek testu nowego sposobu higieny skóry:
Już w pierwszych dniach miałam przyjemne odczucia, że skóra jest milsza w dotyku, nie muszę się po kąpieli tak bardzo kremować i – CO BYŁO DLA MNIE NAJWSPANIALSZE – nie czułam tych wszystkich maści na skórze, których „zapach” zawsze, mimo kąpieli, mi przeszkadzał
Początkowo bałam się, że to sugestia, ale muszę przyznać, że zaczęłam stosować mniej maści nawilżających i tych sterydowych!! :) Poza tym zauważyłam, że szybciej goją mi się zadrapania. :) :).
Miałam w pewnym momencie pogorszenie, ale było to wywołane sytuacjami stresowymi – nerwy mają u mnie naczelny wpływ na chorobę. Co do filtrów – hmmm… ciężko mi powiedzieć, który lepszy, bo mniej więcej wtedy, gdy je zmienialiśmy, miałam trochę nerwów i tym samym – gorszą skórę… na razie znów jest pozytywnie, choć muszę uważać, bo tak polubiłam długie kąpiele, że kusi mnie, by kąpać się w bardzo ciepłej wodzie (a niestety ciepła wysusza).”
Wiele czynników ma wpływ na poziom nasilenia objawów atopii. Z tych bezpośrednio drażniących należy wymienić mydła, detergenty, wełnę, włókna syntetyczne, kosmetyki, chlor, pyłki, kwiaty, piasek i kurz z roztoczami. Wywołują one reakcje skóry w postaci swędzenia, wysypki i czerwonych plam. Z kolei uporczywy świąd skłania do drapania skóry, w wyniku którego tworzą się liczne zarysowania, podatne na infekcję np. bakterią Staphylococcus czy wirusem opryszczki, jednak mikrobąbelki, dzięki charakterystycznym właściwościom fizycznym, niszczą mikroorganizmy i umożliwiają sprawne gojenie się ran.
Mimo wszystko z obserwacji przebiegu testu oraz po rozmowach i wymianie doświadczeń z jego uczestnikami wynika, że efektywne leczenie AZS wymaga niwelowania 2 fundamentalnych przyczyn:
- reaktywność na alergeny i środki drażniące skórę
- stres
Ponieważ każdy pacjent ma bezpośredni wpływ na ich ograniczanie i dzięki własnym, racjonalnym działaniom, obniżenie poziomu nasilenia Atopowego Zapalenia Skóry jest naprawdę możliwe.
Proces zachodzący u osoby z AZS po kontakcie z detergentem
Na skutek reakcji alergicznej z detergentem będącym alergenem, w surowicy pojawiają się swoiste dla alergenu przeciwciała immunoglobuliny E (IgE), które łącząc się z receptorami na powierzchni komórek tucznych, reagują z tym alergenem (detergentem), co powoduje rozpad komórek tucznych i uwolnienie aktywnych biologicznie substancji. Najlepszym przykładem takiej substancji jest histamina, która wywołuje świąd poprzez podrażnienie receptorów układu nerwowego oraz wysypkę i rumień w wyniku rozszerzenia naczyń krwionośnych.Dlatego wszelkie sposoby ograniczające stosowanie chemii myjącej, a takim jest mikrobąbelkowa higiena ciała, stanowią rozwiązanie godne uwagi w leczeniu AZS. Badania naukowe nad mikrobąbelkami idą w dobrą stronę, a wyniki testów są jednoznacznie korzystne.
Więcej o leczeniu egzemy »
» Zamów Besty, BiWash, Sawayaka Bijin, Yumetoji » Stosuj » Zdrowiej »
Komentarze
Prześlij komentarz